تبلیغات
از همه چیز یه ذره - مطالب فروردین 1395

درباره سایت

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

/*t

اعمال لیلة الرّغائب

- لیلة الرّغائب: اوّلین شب جمعه ماه رجب را «لیلة الرّغائب»(20) گویند; رسول خدا(صلى الله علیه وآله) در روایتى كه فضیلت ماه رجب را بیان مى كرد فرمود: «از اوّلین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید كه فرشتگان آن را «لیلة الرّغائب» نامیدند».
آنگاه رسول خدا(صلى الله علیه وآله) اعمالى را براى آن شب به این كیفیّت بیان فرمود: «روز پنج شنبه اوّل ماه را روزه مى گیرى، چون شب جمعه فرا رسید، میان نماز مغرب و عشا دوازده ركعت نماز مى گذارى (هر دو ركعت به یك سلام) و در هر ركعت از آن، یك مرتبه سوره «حمد» و سه مرتبه «إنّا انزلناه» و دوازده مرتبه «قل هو الله احد» را مى خوانى; پس از اتمام نماز هفتاد مرتبه مى گویى: «أللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد النَّبِىِّ الاُْمِّىِّ وَ عَلى آلِهِ» آنگاه به سجده مى روى و هفتاد بار مى گویى: «سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِكَةِ وَ الرُّوحِ» سپس سر از سجده برمى دارى و هفتاد بار مى گویى: «رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ تَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ، إِنَّكَ أنْتَ العَلِىُّ الاْعْظَمُ» بار دیگر نیز به سجده مى روى و هفتاد مرتبه مى گویى: «سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِكَةِ وَ الرُّوحِ» آنگاه حاجت خود را مى طلبى كه ان شاءالله برآورده خواهد شد.
رسول خدا(صلى الله علیه وآله) در فضیلت این اعمال فرمود: «كسى كه چنین نمازى را بخواند، خداوند همه گناهانش را بیامرزد... و در قیامت درباره هفتصد تن از خاندانش شفاعت مى كند، و چون شب اوّل قبر فرا رسد، خداوند پاداش این نماز را به نیكوترین چهره، با رویى گشاده و درخشان و زبانى فصیح و گویا، به سوى قبر او مى فرستد، آن چهره نیكو به وى گوید: «اى حبیب من! بر تو بشارت باد! كه از هر شدّت و سختى نجات یافتى» از آن چهره نورانى مى پرسد: «تو كیستى؟ من تاكنون چهره اى از تو زیباتر ندیده ام و بویى از بویت خوشتر به مشامم نرسیده؟!»
آن چهره نیكو پاسخ دهد: «اى حبیب من! من پاداش آن نمازى هستم كه تو در فلان شهر، فلان ماه و در فلان سال به جا آورده اى; من امشب به نزد تو آمدم، تا حقّت را ادا كنم و مونس تنهایى تو باشم و وحشت را از تو مرتفع سازم (و همواره در كنارت بمانم) تا زمانى كه همگى در روز رستاخیز برخیزند و در عرصه قیامت بر سرت سایه بیفكنم. (خلاصه هیچ زمانى پاداش این كار نیك از تو قطع نخواهد شد)».


منبع:http://rajabiyoon.mihanblog.com/

تقویم 95 شمیم یار

سلام دوستان
امروز برای شما عزیزان تقویم 95 را تهیه کرده ام .
این تقویم قابلیت نصب بر روی تمامی ویندوزها را دارد .
امکانات این برنامه عبارتند از : تقویم روزانه و ماهانه به همراه رویدادهای ملی و مذهبی ، هر روز شامل محتواهایی در قالب قرآن ، اهل بیت ، حدیث ، احکام ، شهدا ، مشاوره و تربیت ،نمایش اوقات شرعی و یادآوری و پخش اذان ، اعمال عبادی، امکان ثبت یادداشت روزانه ، امکان ثبت یادآوری  را دارا می باشد .
هزینه استفاده از این نرم افزار 14 صلوات به بانوی دوعالم حضرت فاطمه (س)می باشد


برای دانلود لطفا بر روی این لینک کلیک کنید 

همنشینی نکردن با پنج گروه

امام زین العابدین  به امام محمد باقر  فرمود: فرزندم ! با پنج كس همنشینى و رفاقت مكن !
با «دروغگو» ؛ زیرا او مطالب را برخلاف واقع نشان مى دهد. دور را نزدیك و نزدیك را به تو دور جلوه مى دهد.
با «گناهكار و لاابالى » ؛ زیرا او تو را به بهاى یك لقمه یا كمتر از آن مى فروشد.
با «بخیل » ؛ كه او از كمك مالى به تو آن گاه كه بسیار به او نیازمندى ، مضایقه مى كند.
با «احمق » ؛ زیرا او مى خواهد به تو سودى برساند ولى (بواسطه حماقتش ) به تو زیان مى رساند.
با «قاطع رحم » ؛ كه او در سه جاى قرآن مورد لعن و نفرین قرار گرفته است .

منبع:http://www.naab.mihanblog.com